مهمترین علائم خرابی مغزی پمپ بنزین

مهمترین علائم خرابی مغزی پمپ بنزین

مغزی پمپ بنزین در کجا قرار دارد؟

مهمترین علائم خرابی مغزی پمپ بنزین: در اکثر خودروها داخل باک بنزین قرار داره و ، نشانگر سطح بنزین یک مجموعه رو تشکیل میدن(در بعضی خودروها در خارج باک قرار داره).
وظیفه این قطعه رسوندن بنزین از باک به ریل سوخته که باید این کارو با فشار مشخصی انجام بده که ،اگه فشار از اون حد نرمال پایینتر بیاد به اصطلاح میگن مغزی پمپ بنزین ضعیف شده.

۵ تا از مهمترین علائم خرابی مغزی پمپ بنزین

علائم خرابی مغزی پمپ بنزین:

– بد روشن شدن
– رپ زدن مخصوصا زمان شتاب گیری
– افت توان
– سفید شدن سر شمع ها
– کاهش شتاب

برای طولانی شدن عمر این قطعه سعی کنید هیچوقت بنزین ماشینتون از خونه آخری کمتر نشه چون ، خود بنزین داخل باک باعث خنک کاری و پایین اومدن دمای کاری این قطعه میشه.

دیر عوض کردن فیلتر بنزین ، خراب بودن رگولاتور سوخت و کثیفی یا گرفتگی سوزنهای انژکتور هم میتونه عمر این قطعه رو کم‌ میکنه.

خدمات مغزی پمپ بنزین ما

شماره نجمی مکانیک:۰۹۱۷۲۰۲۷۲۲۰

حالا که با مغزی پمپ بنزین بیشتر آشنا شدید، بهتر است به سراغ علائم خرابی پمپ بنزین برویم و ببینیم که اصولا چه چیزهایی روی عملکرد این قطعه اثرات نامطلوب می‌گذارند.

کاهش عملکرد مطلوب پدال گاز

یکی دیگر از علائم خرابی مغزی پمپ بنزین هم افت عملکرد پدال گاز است. افت عملکرد یعنی هر چقدر که پدال گاز را فشار می‌دهید، سرعت موتور کاهش پیدا می‌کند. وضعیت بسیار ناخوشایندی است. قبول دارید؟ برای افت عملکرد پدال گاز دلایل مختلفی وجود دارد که یکی از آنها فرسودگی پمپ بنزین است. پس اگر چنین مشکلی را تجربه می‌کنید، باید آن را هم به عنوان نشانه‌ و یکی از علائم خرابی پمپ بنزین بدانید.

خروج صدا از پمپ بنزین

اگر صدایی مانند ویز-ویز از پمپ بنزین و مغزی پمپ بنزین ( امداد خودرو و مکانیک سیاردر شیراز ) می‌شنوید، باید این نشانه را جدی بگیرید و بدانید که با یکی از علائم خرابی پمپ بنزین روبه‌رو هستید. علاوه بر این صدا، شنیدن صوتی شبیه قًل‌قًل از باک بنزین هم می‌تواند گواهی بر خرابی پمپ بنزین خودرو باشد.

نکته: حالا که درباره علائم مرتبط با صدا صحبت کردیم، این را هم اضافه کنیم که اگر بعد از استارت ‌خوردن صدایی از پمپ نشنیدید باید به سلامت آن شک کنید. چون معمولا در هنگام راه‌اندازی خودرو، به‌طور طبیعی صدایی کوتاه از پمپ به گوش می‌رسد. ولی پمپ‌های خراب در هنگام استارت‌زدن بی‌صدا می‌شوند. صدایی که شنیده می‌شود با آن ویز-ویزی که ممتد و قابل‌اعتناست، کاملا فرق دارد. این صدا منقطع و عادی است و نام‌آوایی شبیه «وینگ» دارد.

دشواری در استارت‌زدن

هر زمان که خودرو را استارت می‌زنید، مغزی پمپ بنزین ( امداد خودرو و مکانیک سیاردر شیراز ) هم شروع به کار می‌کند. این یعنی پمپ‌ها در معرض استهلاک زیادی قرار دارند. اگر پمپ ضعیف شود و مشکلی در آن به‌وجود آمده باشد، خودرو به سختی استارت می‌خورد. این هم یکی دیگر از علائم خرابی پمپ بنزین است.

کاهش قدرت موتور

وقتی که به خودرو فشار می‌آید و قدرت اندکی از خود نشان می‌دهد هم باید به وضعیت پمپ بنزین شک کنید. چه زمان‌هایی به خودرو فشار می‌آید؟ مثلا زمانی که در سربالایی هستید یا می‌خواهید شتاب بگیرید، خودرو در فشار قرار می‌گیرد. حال اگر پمپ آن خراب باشد، در حالت فشار که نیاز به افزایش سوخت وجود دارد، عملیات سوخت‌رسانی از سمت پمپ صورت نمی‌گیرد و قدرت موتور کاهش پیدا می‌کند.

روشن‌نشدن خودرو

یکی از بدترین علائم خرابی پمپ بنزین که دیگر آب پاکی را روی دست‌تان می‌ریزد و قطعا به شما اعلام می‌کند که پمپ سوخته یا به‌طور کامل خراب شده، روشن‌نشدن خودرو است. وقتی پمپی در کار نیست، سوخت کافی برای موتور فراهم نمی‌شود و خودرو خاموش می‌ماند.

پرش موتور

از مهم‌ترین علائم خرابی پمپ بنزین می‌توان به پرش خودرو در سرعت زیاد اشاره کرد. زمانی که رانندگی می‌کنید و در سرعت‌های بالا با پرش خودرو مواجهید، یعنی پمپ بنزین‌تان آسیب دیده است. پرش موتور خطرناک است و می‌تواند کنترل خودرو را از دست‌تان خارج کند. پس حتما برای رفعش اقدامات لازم را انجام بدهید.

افزایش مصرف سوخت

اگر خودرو مصرف سوخت زیاد و غیرعادی پیدا کرده است، یکی از دلایل مهم می‌تواند خرابی باشد. پس در صورت مشاهده چنین مشکلی حتما به تعمیرکار مراجعه کنید.

خرابی مغزی پمپ بنزین با بالارفتن دمای موتور خودرو

اگر دمای موتور خودرو بیش از حد طبیعی افزایش پیدا کند، قسمت‌های مختلف موتور آسیب خواهند دید و مغزی پمپ بنزین هم تخریب می‌شود. اگر دیدید که بخار از موتور بلند می‌شود و دما چیزی حدود ۱۱۵ درجه سانتی‌گراد است، باید بدانید که احتمالا پمپ بنزین دچار آسیب شده است.

 

۱۵ نظر

 • سلام من مغزی پمپ بنزین پارس روعوض کردم ولی اونی که‌
  گرفتم فکرکنم خراب بود چون صدای بنزین خیلی واضح
  اززیرصندلی عقب شنیده می‌شد مصرف بنزین هم بالارفته
  بودمجبورشدم همون قبلی روبزارم، دلیل عوض کردنش هم
  این بود که‌ ماشین روشن‌ نمیشدوطولانی استارت
  میخوردباتری هم نوهست

   • سلام، یکی ۲ روز بود که وقتی سوییچ رو باز میکردم صدای پمپ بنزین عوض شده بود و بم تر شده بود که امروز دیگه کلا صدا قط شد و ماشین دیگه روشن نمیشه! ب نظرتون ب احتمال زیاد ایراد مغزی پمپ بنزینه؟

    • سلام اقا مهدی وققتون بخیر خدرو شما حتما باید چک شود تا عیب یابی شود بدون بازدید نمیشه نظر قطعی داد .

  • سلام دستان.
   من مشکلی دارم ( پمپ بنزینef7)که امیدوارم هرکی
   میدونه راهنمایی کندوقتی سویچ راابتدامیچرخانم
   صدای پمپ بنزین نمیادفیوزپمپ رادرمیارم دوباره
   میاندازم جاش پمپ کارمیکنه سویچ رامیبندم بازوقتی
   سویچ رابازمیکنم هیچ صدایی نمیادبایدبازهم
   فیوزرادربیارم ودوباره بزارم جاش.لطفاهرکس میدونه
   زودتر جواب بده .

   • سلام وقتتون بخیر جناب حسین زاده عزیز خودرو شما حتما باید توسط یک امدادگر بازدید شود تا عیب یابی تخصصی انجام بشه.

   • با سلام صندلی عقب رو باز کنید درب محافظ
    پمپ بنزین را باز کنید و با یک شی چند
    ضربه روی سرش بزنید

  • سلام خدمت دوستان .رانا مدل ۹۵ دارم با اینکه
   صدای پمپ رو دارم ماشین دو استارته شده یعنی
   استارت اول یا روشن نمیشه یا روشن هم بشه بعد از
   چند دقیقه خاموش میشه.تا الان صافی بنزین و
   شستشوی انژکتور با صافی بنزین و سمع رو عوض
   کردم لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید تشکر

 • سلام .یه سوال ،بعداز تعویض مغزی پمپ بنزین .صدای خرخر
  از پمپ میاد ،مجددا مغزی رو عوض کردم بازم همین ایراد رو
  داره،به نظرتون مشکل از چیه؟

 • باسلام.خوردوی پژو.که چندروزی خیلی اذیت میکردیدفه خاموش میشدوبعدازچنددقیقه روشن میشد.چقدرهم خرج کردم.ودوستی بمن گفت که ازمخزن،یتخودپمپه ایادرسته؟؟
  وراهکارلطفا؟؟

  • سلام جناب رحمانی بخاطر اینکه چن بار تعمیراتت صورت گرفته برای خودرو شما حتما باید چک شود تا عیب یابی تخصصی توسط ما صورت گیرد .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.